Stadion za Nami! Było fantastycznie!

Stadion za Nami! Było fantastycznie!

DSC_7039 DSC_6941 4 września na Stadionie Energa Gdańsk odbyło się wyjątkowe wydarzenie charytatywne „Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom”– tego dnia do piłkarskiego starcia stanęli naprzeciw siebie Przyjaciele Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, którzy, podzieleni na dwie ekipy, zagrali Wielki Mecz Charytatywny: połączone gwiazdy Gdańska, Gdynii i Sopotu – Drużyna TVP. Wszystko to odbywało się, aby zgromadzić środki na wsparcie podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

W Wielkim Meczu Charytatywnym wzięło udział wiele wybitnych osobistości takich jak: Dariusz Michalczewski, Andrzej Wroński, Marcin Florek, Sławomir Siezieniewski, Piotr Gacek, Joel Muianga, Przemysław Radziszewski, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Michal Masny, Kabaret Limo, Kacper
Rudziński, Rafał Patyra, Maciej Adamiak i wielu innych.

Sam mecz wywołał wiele emocji, może nie tylko sportowych, ale i czasem wręcz kabaretowych, co sprawiło, że kibice zabrani w sile około 6,000 bawili się wspaniale. Niestety dodajmy, że tego dnia pogoda nam nie dopisała.
Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla TVP a bohaterem spotkania okazał się bramkarz Reprezentacji Trójmiasta. Serdecznie gratulujemy wygranym, ale i zwracamy uwagę, że tego dnia najbardziej wygrały dzieci.

DSC_6937W tracie wydarzeń sportowych jak i po nich odbywały się występy muzyczne, podczas których wystąpili Zuzia Polańska, Olivia Fok, ekipa Pęto Squad oraz zespół DJ Kalwi & Remi.

Wstęp na imprezę był bezpłatny a chodzący wolontariusze zbierali pieniążki do puszek, które na zakończenie były ciężkie i pełne.

Po za imprezą otwartą zobaczyliśmy 4 imprezy towarzyszące turniej sponsorów, który wygrała firma BAUKRANE. Dziecięcy turniej piłki nożnej roczników 2005 pod nazwą „Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom” zorganizowany wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 79, który wygrała po raz pierwszy ekipa grająca pod nazwą Pomorskie Hospicjum dla Dzieci oraz gala „Uśmiechnij się”, podczas której zostały DSC_7222wręczone podziękowania za pomoc naszej instytucji oraz odbyła się licytacja przedmiotów, podczas której doszło do wzruszającego momentu, gdy duet Kalwi & Remi wylicytował przejazd samochodem, który oddali słowami: „Koło mnie siedzi Dominik, który cudownie się uśmiecha. Ten przejazd wylicytowaliśmy dla niego, prosimy by szofer odwiózł go teraz do domu.” Piękne prawda a takich sytuacji było więcej związanych min. z ekipą Telewizji Polskiej. Wspaniałe emocje, wielkie serca.
I właśnie, jeżeli chodzi o serce od 12 z Gdynii przez całe Trójmiasto biegła Sztafeta Serc czyli grupa UltrasiPHD , w której biorą udział sportowcy biegający dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Przekazywali sobie pałeczkę w domach naszych podopiecznych a o 16:10 wbiegli na stadion przekazując serce kolejnym gwiazdom tego wydarzenia.
Całe wydarzenie skwitować można jednym zdaniem… na tym świecie naprawdę jest jeszcze wiele dobra. I niech tak będzie do kolejnego wydarzenia za rok.
Do zobaczenia!

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli to wydarzenie. Złoty sponsor firma GetResponse, Brązowi sponsorzy – Satel, Hotel Gdańsk, Grupa Energa, Przyjaciele – Okręgowa Izba Lekarska, Intel, Eurostyl, EDF, Fundacja Lotos, Robyg, Baukrane.
Serdecznie dziękujemy wspierającym nasza imprezę Hotelom:
Admirał, Artus, Dal, Olwiski, Amber, Radisson Blu, Osowianka czy Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.
Dziękujemy wszystkim firmom, osobom, instytucjom które wsparły gadżety i przygody na licytację i na sam koniec dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy przygotowywali tą fantastyczną imprezę. Jest ich prawie setka, więc ciężko ich teraz tutaj wszystkich wypisać. Dlatego bardzo Wam wszystkim dziękujemy! Macie wielkie serca a ta impreza jest też Waszą imprezą.DSC_6979

About the Author

pomorskiehos administrator