Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom IV – 4.09.2016 g.16:00

Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom IV – 4.09.2016 g.16:00

Doroczny Mecz Charytatywny na Stadionie Energa Gdańsk. (więcej o imprezie na podstronie Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom)

4 września na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się wyjątkowe wydarzenie charytatywne  „Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom”– tego dnia do piłkarskiego starcia staną naprzeciw siebie Przyjaciele Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, którzy, podzieleni na dwie ekipy, zagrają Wielki Mecz Charytatywny: połączone gwiazdy Gdańska, Gdynii i Sopotu – Drużyna TVP. Wszystko to, aby zgromadzić środki na wsparcie podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

W Wielkim Meczu Charytatywnym wezmą udział takie gwiazdy jak Dariusz Michalczewski, Piotr Gacek,  , Artur Siódmak, Paweł Nastula, bracia Jachimkowie, kabareciarze LIMO i  Przemysław Radziszewski, Radosław Michalski, Sławomir Siezieniewski i wielu innych, znanych sportowców, aktorów, dziennikarzy i ludzi znanych z pierwszych stron gazet.

– Stadion Energa Gdańsk stale angażuje się w działania charytatywne, podejmujemy współpracę z wieloma fundacjami. Teraz przed nami wielkie wydarzenie charytatywne dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, które ma nie tylko zapełnić trybuny, ale również wesprzeć hospicjum. – mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk.

Po wydarzeniu sportowym, będzie czas na wydarzenie muzyczne. Dla wszystkich kibiców i fanów zagra jedna z najlepszych polskich grup DJ ekipa KALWI&REMI. W trakcie koncertu wystąpi również zwycięzca castingu organizowanego przez Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, młodziutka uczennica Zuzanna Polańska. Zaśpiewa dla wszystkich przebój z filmu „Kraina Lodu” pod tytułem „Mam te moc”. To nie jedyne atrakcje tego dnia….

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, ale organizatorzy gorąco zachęcają do wsparcia zbiórki na rzecz podopiecznych hospicjum. Podczas całego wydarzenia na stadionie będzie można spotkać wolontariuszy fundacji.

Wydarzenie zacznie się o godzinie 16.00, a na pół godziny przed jego rozpoczęciem będzie można odebrać bezpłatne wejściówki przy wejściu na żółtą trybunę (od strony ulicy Marynarki Polskiej, w pobliżu wejścia na Fun Arenę). Organizatorami wydarzenia są Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci i Stadion Energa Gdańsk.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2008 roku, świadcząc całodobową opiekę w domach pacjentów. Dzieci kierowane do Hospicjum są dotknięte schorzeniami onkologicznymi, chorobami metabolicznymi, zespołami genetycznymi, wadami rozwojowymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do przedwczesnej śmierci. Opieka, którą zapewnia Hospicjum dzieciom i ich rodzinom jest całkowicie bezpłatna.

– Właśnie dzięki takim akcjom możliwa jest nasza pomoc. NFZ pokrywa mniej niż 40 proc. kosztów potrzebnych do działań Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, dlatego wsparcie, pochodzące ze zbiórek, jest dla nas bardzo cenne – podkreśla Prezes Fundacji, Małgorzata Bałkowska. – To kolejna impreza charytatywna, jestem przekonana, że tym razem również będzie można połączyć dobry uczynek ze świetną zabawą. Przy okazji zmieniając myślenie , że Hospicjum to tylko coś przykrego. Tu naprawdę dzieje się wiele dobrego.

 

PLAN IMPREZY:

8:00 – Stadion Energa Gdańsk. Turniej piłkarski dla Dzieci. „Z Orlika i Juniora na stadiony świata IV.” 24 reprezentacje szkół podstawowych będą rywalizować o miano najlepszej ekipy.

10:00 – Start Sztafety Serc

14:15 – finał turnieju dla sponsorów Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Drużyny pracowników.

16:00 – charytatywny mecz gwiazd : REPREZENTACJA TRÓJMIASTA – TVP (impreza masowa)

17:45 – Gwiazda wieczoru KALWI&REMI (impreza masowa)

19:00 – bankiet dla gości i mediów  wraz z występem Natalii Cepelik – Muianga.

About the Author

pomorskiehos administrator