Przyjaciele z Przyjaźni … pomagają

Przyjaciele z Przyjaźni … pomagają

festyn_plakatJuż 23 lipca na boisku piłkarskim w Przyjaźni odbędzie się jedna z największych, o ile nie największa impreza w Gminie Żukowo. Na Festynie Przyjaźni zagrają gwiazdy muzyki disco polo, takie jak Power Play, kaszubscy artyści, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Universe.

Impreza rozpocznie się 23 lipca w sobotę o godzinie 16:30. Z roku na rok organizatorzy starają się, aby ramówka Festynu Przyjaźni była coraz bardziej atrakcyjna, a impreza się rozwijała. Aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, prace organizacyjne rozpoczynają się na pół roku przed festynem.

Wśród występujących zobaczymy m.in.: zespół Power Play (znany z hitów: „Oj tam, oj tam”, „Wolę Olę”), Universe (grupę działającą ponad 35 lat, zajęli II miejsce na FPP w Opolu w roku 1983 z piosenką „Mr. Lennon”), Kabaret Kùńda (niedawno gościł w Dworku „Oleńka”), kapelę kaszubską „Manijôcë”, czy zwycięzcę Disco Star 2015 – grupę ERATOX. W tym roku do Przyjaźni przyjedzie Radio Kaszëbë, które „na żywo” poprowadzi sobotni ubaw z Festynu Przyjaźni.

Organizatorzy Festynu Przyjaźni w tym roku rezygnują z organizowania loterii fantowej, a wszystkie artykuły, które miały być przez wykorzystane dla jej potrzeb, zostaną przekazane Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci. Wolontariusze Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci poprowadzą loterię fantową, a zebrana kwota wzbogaci ich konto.

W trakcie festynu hospicjum będzie w swoim namiocie zbierać poniższe artykuły:
– pampersy,
– chusteczki nawilżające,
– środki czystości,
– pluszaki (wyprane),
– kosmetyki do pielęgnacji dzieci.

Szczegóły Festynu Przyjaźni i zapowiedzi dostępne są na stronie: www.festynprzyjazni.pl

About the Author

pomorskiehos administrator