Informacja o Go to Hel – słowami organizatora

Informacja o Go to Hel – słowami organizatora

13769584_626848767470456_7648154882346451978_n GO TO HELL 2016!
ultramaraton Gdynia – Hel 80km

Już po raz trzeci odbył się pierwszy na Pomorzu ultramaraton z Gdyni na Hel, ukończony z sukcesami zarówno przez debiutujących, jak i doświadczonych zawodników z całej Polski. W tym roku GoToHell wystartował 16 lipca o 4:30 rano z mariny jachtowej przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Na starcie zawodników zagrzewała do walki muzyka i… mocna czarna kawa.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę 80 km, prowadzącą przez 6 punktów żywnościowych, zlokalizowanych w Dębogórzu, Osłoninie, Pucku, Władysławowie, Kuźnicy oraz Juracie. Tegoroczna trasa dostarczyła uczestnikom dodatkowych wyzwań – o szczegółach można poczytać na profilu FB/GoToHell oraz na stronie www.gotohell.com.pl.

Meta, podobnie, jak w zeszłym roku, stanęła na bulwarze nadmorskim koło portu w Helu – a wraz z nią stanowiska Partnerów/Sponsorów imprezy: namioty Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci z fotelami i łóżkami do masażu oraz Kancelarii Finansowej Oliwa z rowerkami stacjonarnymi, na których każdy mógł „wyjeździć” kasę dla Pomorskiego Hospicjum.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg, otrzymali certyfikaty i medale, a dla trzech pierwszych miejsc w dwóch kategoriach – mężczyzn oraz kobiet – organizator przygotował puchary, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Najszybsi w tym roku okazali się: wśród mężczyzn Jarosław Strykowski (7:23”), Dariusz Rewers (7:25”), Maciej Tumulec (7:29”) a wśród kobiet Joanna Filipowicz (8:08”), Joanna Deputat (8:15”), Monika Kryniewicka (9:27”) zajmując odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Ponadto organizator przygotował wyróżnienia dla najstarszej (53lata) i najmłodszej (27lat) zawodniczki oraz najstarszego (58lat) i najmłodszego (22lata) zawodnika w postaci statuetek, ufundowanych przez Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Nagrody wręczyli zawodnikom Burmistrz Miasta Hel Klemens Kohnke oraz Marcin Glebow, pomysłodawca i organizator ultramaratonu GoToHell. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na scenie muzycznej, zlokalizowanej obok mety.

Wśród pozostałych uczestników imprezy rozlosowane zostały specjalne plecaki z bukłakami dla biegaczy, ufundowane przez KFO. GoToHell zakończyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników, na którym uwieczniono również pamiątkową tablicę zwycięzców z odciskiem dłoni każdego ze zwycięzców.

Tymczasem Organizator szykuje się już do 4. edycji imprezy, w której pojawi się dodatkowa opcja – bieg na 120 km, zapowiadająca jeszcze większą przygodę, dużą dawkę emocji i niezapomniane widoki, ponieważ jest to jedna z najpiękniejszych tras biegowych w Polsce. Do zobaczenia na GoToHell 2017!

GoToHell 2016 wspierali:

Prezydent Miasta Gdynia Pan Wojciech Szczurek
Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Pan Marek Łucyk
Burmistrz Miasta Hel Klemens Kohnke
Burmistrz Miasta Jastarnia Tyberiusz Narkowicz
Burmistrz Miasta Puck Pani Hanna Pruchniewska
Pomorskie Hospicjum dla Dzieci Pani Małgorzata Bałkowska
Kancelaria Finansowa Oliwa Pan Michał Nowicki
F.G.H. Lobejko Dariusz Lobejko
Bar Hello
Hotel Morskie oko w Juracie
Smażalnia ryb Dawid w Kuźnicy
Tor Gokartowy we Władysławowie
Klub Dwa Światy
Backup Team Stacjonarny oraz Rowerowy

About the Author

pomorskiehos administrator