Festyn niedzielny na Stadionie Żużlowym z PHD

Festyn niedzielny na Stadionie Żużlowym z PHD

933103543W niedzielę Pomorskie Hospicjum dla Dzieci będzie obecne na PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi na stadionie żużlowym w Gdańsku. Od godziny 15:30 na bocznym boisku nasza organizacja jest odpowiedzialna za loterię fantową . Podczas całego festynu będzie można również wrzucić kilka złotych do puszki a zebrana kwota wspomoże działalność naszej instytucji.

Kilka słów o tym wspaniałym wydarzeniu w notatce prasowej ….
PGE INDYWIDUALNE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA EKSTRALIGI – 14.08.2016 – GODZ. 19
MIEJSCE: stadion żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego, ul. Zawodników w Gdańsku

14 sierpnia br. na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbędzie się wielka żużlowa impreza – PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2016. Na starcie staną najlepsi żużlowcy na świecie. Niektórzy będą na wyciągnięcie ręki podczas sesji autograficznej zaplanowanej przed turniejem pod sceną zlokalizowaną na bocznym boisku.

O obsadę kibice mogą być spokojni. W zawodach wystartuje 16 żużlowców: 15 najlepszych zawodników po 10 rundzie spotkań wg średniej biegopunktowej w ekstralidze czyli w najważniejszej lidze żużlowej na świecie oraz żużlowiec, który otrzymał „dziką kartę” od organizatorów czyli wspomniany Krystian Pieszczek. Żużlowcy, zgodnie z regulaminem, nie mogą odmówić startu w zawodach (ew. absencję muszą udokumentować 15 dniowym zwolnieniem lekarskim).
Zawody rozgrywane są według takiego samego regulaminu co turnieje Grand Prix. Po rozegraniu 20 wyścigów odbędą się dwa wyścigi półfinałowe i finał.
W dotychczasowych turniejach wygrywali jak na razie tylko Rosjanie: Emil Sajfutdinow w 2014 roku w Tarnowie oraz Grigorij Łaguta przed rokiem w Lesznie. Stawka zawodów będzie bardzo silna i trudno będzie wskazać faworyta.

Przy okazji PGE IMME nie zabraknie także innych atrakcji. O godz. 15.30 na bocznym boisku rozpocznie się festyn. Ustawiona zostanie scena. Zaplanowano w tym miejscu m.in. konkurs z historii gdańskiego żużla. Poprowadzi go ceniony dziennikarz sportowy i kopalnia wiedzy o speedway’u – Tomasz Lorek. Dla najlepszych przewidziano nagrody w postaci gadżetów żużlowych.
Podczas festynu zaprezentują się także kluby sportowe z Trójmiasta, fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci i wydawnictwo dla dzieci Eneduerabe. Nie zabraknie kącika zabaw i animacji dla dzieci. W miejscach oznaczonych logo Tyskiego będzie można sprawdzić swoje umiejętności w grze w kapsle na specjalnie przygotowanych makietach z torem żużlowym.
Inne atrakcje to m.in. wystawa zdjęć „Historia gdańskiego żużla”, promocja książki Marka Cieślaka „Pół wieku na czarno” w obecności głównego bohatera oraz sesja autograficzna z zawodnikami przed turniejem.
Imprezę prowadzić będą Lorek i Michał Korościel z Radia Zet. A już po samej koronacji czeka kibiców pokaz fajerwerków.

PROGRAM PGE IMME – Informacje organizacyjne dla kibiców
Gdańsk – 14.08.2016, godzina 19:00.
Oficjalna strona internetowa zawodów: http://imme.speedwayekstraliga.pl/
Sprzedaż biletów: w salonach Empik oraz STS w całej Polsce, Galerii Bałtyckiej w Gdańsku (w punkcie kibicfanshop.pl), Centrum Riviera w Gdyni (w punkcie kibicfanshop.pl), sklepie firmowym Kibic Fan Shop – ul. Marynarki Polskiej 98 w Gdańsku oraz na kupbilet.onet.pl, speedway-shop.pl, kibicfanshop.pl.
Ceny biletów:
• TRYBUNA HONOROWA: 60 zł
• NORMALNY: 35 zł
• PROGRAM: 15 zł
• DZIECI DO 12 ROKU ŻYCIA: wejście na program zawodów
• DZIECI DO 4 ROKU ŻYCIA: wejście za darmo
Godzina otwarcia bram stadionu: 15:00.
Godzina otwarcia bramek na koronę stadionu: 17:30.
Godzina otwarcia kas biletowych: 13.08 – kasa brama główna stadionu w godz. 16:00 – 19:00, 14.08 – brama główna od godz. 12:00, brama przy stacji Lotosu od godz. 17:00, brama pomiędzy stacją Lotosu i marketem Lidl od godz. 17:00.
Odbiór akredytacji, zaproszeń i biletów z konkursów: w punkcie ZAPROSZENIA – MEDIA – KONKURSY po prawej stronie za bramą główną od godz. 16:30.
Miejsce wymiany voucherów na programy: brama główna oznaczona kasa – WYMIANA VOUCHERÓW NA PROGRAMY .
Wejście dla osób z biletami „wydruk własny”: brama nr 3.
Miejsce sprzedaży programów: wszystkie kasy oraz dodatkowo sprzedaż obok stoiska z pamiątkami w pobliżu wejścia do parku maszyn.
Parkingi dla kibiców: parking wjazd pomiędzy stacją Lotosu i marketem Lidl (ilość miejsc ograniczona), parking ul. Zawodników – w cenie 5 PLN.
Atrakcje dodatkowe:
• sesja autograficzna z udziałem 5 zawodników w godz. 17:00 – 17:20 scena boczne boisko
• promocja książki Marka Cieślaka „Pół wieku na czarno” w godz. 17:30 – 18:00 – spotkanie z M. Cieślakiem scena boczne boisko, możliwość zakupu książki i otrzymania autografu
• konkurs z nagrodami z historii gdańskiego żużla w godz. 18:00 – 18:20 – scena boczne boisko
• festyn – prezentacja trójmiejskich klubów sportowych, gry i zabawy dla wszystkich w godz. 15:30 – 18:30 – boczne boisko.
• wystawa zdjęć – „Historia gdańskiego żużla” w pobliżu wejścia do parku maszyn
• konkursy FOTO PGE IMME dla wszystkich kibiców i akredytowanych fotoreporterów – wysyłanie zdjęć z turnieju (nagrodami zegarki marki AZTORIN, więcej na www.speedwayekstraliga.pl)

LISTA STARTOWA PGE IMME:
Numery startowe uczestników PGE IMME:
1. Grigorij Laguta (ROW Rybnik)
2. Grzegorz Zengota (FOGO Unia Leszno)
3. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)
4. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
5. Nicki Pedersen (FOGO Unia Leszno)
6. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
7. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów)
8. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)
9. Chris Holder (Get Well Toruń)
10. Greg Hancock (Get Well Toruń)
11. Jason Doyle (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
12. Niels Kristian Iversen (Stal Gorzów)
13. Tai Woffinden (BETARD Sparta Wrocław)
14. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
15. Vaclav Milik (BETARD Sparta Wrocław)
16. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)

Zawodnicy oczekujący:
17. Tomasz Gollob (MRGARDEN GKM Grudziądz)
18. Antonio Lindbäck (MRGARDEN GKM Grudziądz)
19. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń)

Zawodnicy rezerwowi:
rez. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM Grudziądz)
rez. Kacper Woryna (ROW Rybnik)

About the Author

pomorskiehos administrator